درباره من

نام من ابوالفضل اسفندي (نام مستعار علي) متولد بيستم تيرماه 1361 در شهرستان بروجرد مي باشد.
دوره ابتدايي خود را در دبستان شهيد نيازي بروجرد گذراندم و در سال پنجم دبستان نفر برتر مسابقات علمي و نفر اول شهرستان، استان و نفر 89 كشور در مسابقات علمي آينده سازان شدم.
دوره راهنمايي خود را در مدرسه راهنمايي نمونه دولتي رشد در شهرستان دورود گذراندم كه در اين دوره بطور ثابت نفر برتر آزمونهاي علمي در سطح شهر بودم
دوره دبيرستان را نيز در دبيرستان نمونه دولتي باقرالعلوم(ع) بروجرد سپري كردم و با معدل 19.04 ديپلم خود را دريافت كردم. ضمنا پيش دانشگاهي خود را در مركز پيش دانشگاهي شاهد بروجرد سپري كردم. از افتخارت اين دوره خود مي توانم به برگزيده شدن در دو المپياد رياضي و شيمي و راهيابي به مرحله كشور اين دو المپياد در سال 1378،كسب مقام اول شهر،استان و دومي كشوري در مسابقات فرهنگي (رشته احكام) در سال 1376 و مقام مجدد اولي شهر و سومي استان در همين رشته در سال 1378 اشاره كنم.
پس از دوره پيش دانشگاهي بلافاصله در سال 1379 در كنكور سراسري دانشگاه ها، رتبه 867 را كسب كرده و در رشته مهندسي نرم افزار در دانشگاه بوعلي سينا همدان پذيرفته و مشغول به تحصيل شدم. در دانشگاه بوعلي سينا همدان عضو تيم روباتيك اين دانشگاه بوده و كمك استاد، براي كلاسهاي حل تمرين درس ساختمانهاي گسسته جناب آقاي دكتر ضرابي زاده در آن دانشگاه بودم.
در سال 1383 با دفاع از پروژه پاياني خود با عنوان "طراحي و ساخت روبات تعقيب كننده خط" با معدل 16.01 از آن دانشگاه فارغ التحصيل شده و بلافاصله با رتبه 5 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اراك مشغول به تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد شدم و به محض قبولي، توسط دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد بورسيه شده و از مهر ماه 1383 در اين واحد دانشگاهي مشغول به تدريس شدم.
در سال 1386 با دفاع از پايان نامه خود با عنوان "امنيت عاملهاي سيار با استفاده از پروتكلهاي رمزنگاري چند عاملي" با راهنمايي جناب آقاي پروفسور علي موقر(استاد تمام و عضو هيات علمي دانشگاه صنعتي شريف) و كسب نمره عالي (19) با معدل 17.87 دوره كارشناسي ارشد خود را به پايان رساندم.
در اسفندماه 1385 به عضويت هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد درآمدم كه تا به امروز به همكاري خود با اين واحد دانشگاهي ادامه مي دهم. در سال 1384 از بدو تاسيس آموزشكده سما بروجرد، همكاري خود را با اين مركز آغاز كرده و جزو كساني بودم كه در راه اندازي اين مركز نقش بسيار مهمي ايفا كردم بطوري كه علاوه بر تدريس در آن مركز، مدير گروه كامپيوتر به مدت حدود 5 سال، طراح، سازنده و مسئول پشتيباني از سيستم آموزشي، عضو كميته انضباطي و پژوهشي آن مركز نيز بودم.
با تغييراتي در آموزشكده، به دلايلي، همكاري خود با آن آموزشكده را بيهوده و غير ممكن دانسته و در سال 1389 از مدير گروهي رشته كامپيوتر استعفاء كرده و در سال 1390 بطور كلي همكاري خود با آن آموزشكده را قطع كردم. از سال 1391 با صلاحديد اعضاي هيات علمي گروه مهندسي كامپيوتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد، به عنوان مدير گروه اين رشته انتخاب شده ام و در خرداد 1395 با توجه به ادغام مديران گروه، از اين سمت كناره گيري كردم.
در سال 1392 در آزمون كتبي دكتري نيمه متمركز دانشگاه هاي دولتي قبول شده و دعوت به مصاحبه شدم، اما متاسفانه به دليل وجود روابط به در اين مرحله، با وجود داشتن رزومه مناسب پذيرفته نشدم. سرانجام در آزمون دكتري تخصصي سال 1393 دانشگاه آزاد اسلامي پس از قبولي در آزمون كتبي و مصاحبه علمي با رتبه 35، با آنكه پذيرفته شده در واحد علوم و تحقيقات تهران بودم، به دليل نزديكي به محل سكونتم دانشگاه آزاد اسلامي واحد اراك را انتخاب كردم و اولين دانشجوي دكتراي تخصصي رشته كامپيوتر-نرم افزار در بين اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد، محسوب مي‌شوم.
در حال حاضر بجز دانشگاه آزاد اسلامي بروجرد، در اكثر دانشگاهها ديگر شهرستان بروجرد همچون دانشگاه آيت الله العظمي بروجردي(ره)، پيام نور، دانشگاه فني و حرفه اي پسران مشغول به تدريس هستم.
با پشتوانه چندين سال تدريس موفق درس طراحي الگوريتم‌ها در دانشگاه‌هاي مختلف، كتابي با نام "طراحي و تحليل الگوريتم‌ها" را پس از انجام مراحل داوري و تاييد شدن مطالب اين كتاب، در انتشارات دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد به چاپ رساندم، كه در هفته پژوهش سال 1392 به عنوان كتاب تاليفي برتر در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد، مورد تقدير قرار گرفت.
در آبان ماه سال 1393 در نوزدهين دوره جشنواره هنر و ادبيات ديني و پژوهشي قرآن و عترت، در رشته ساخت نرم افزار، مقام دوم كشوري را كسب نمودم و در اسفند همين سال كتاب دوم من نيز پس از طي مراحل داوري با نام "ره آموزي براي طراحي صفحات وب" توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد به چاپ رسيد
علاوه بر اين، ليست فعاليت‌هاي علمي و كارهاي پژوهشي و مقالات بنده را مي‌توانيد در همين سايت بطور كامل مشاهده كنيد.

علاقه‌مندي ها

مهمترين علاقه مندي من به برنامه نويسي مي باشد بطوري كه اكثر وقت آزاد خود را صرف نوشتن برنامه هايي به زبانهاي همچون ويژوال بيسيك، #C و طراحي وب با ASP.NET مي كنم.
علاقه مندي ديگر من دو رشته ورزشي فوتسال و پينگ پونگ مي باشد كه در اوقات فراغت به آنها مي پردازم و مدتي هم عضو تيم فوتسال دانشگاه آزاد اسلامي بروجرد بودم. ضمنا از طرفدارهاي تيم بسيار محبوب پرسپوليس هستم. غير از ورزش علاقه مند به تماشاي فيلم‌ها و سريال‌هاي جديد هستم،